Zwalczanie karaluchów Bielsko-Biała, Kraków

Karaluchy w domu to problem, z którym trzeba się uporać tak szybko, jak to tylko możliwe. Przedstawiamy domowe sposoby na zwalczanie owadów – warto je wypróbować, aby odzyskać komfort mieszkania. Może się jednak okazać, że insektów będzie na tyle dużo lub będą tak natarczywe, że domowe sposoby okażą się niewystarczające. Wówczas warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zwalczającej karaluchy. Nasz zespół działa w Bielsku-Białej, Krakowie i okolicach.

Jak rozpoznać obecność karaluchów w domu?

Jeżeli w swoim domu dostrzegasz przezroczyste wylinki, ślady żerowania czy odchodów na produktach spożywczych, a w nocy słyszysz charakterystyczny dźwięk przemieszczania się, prawdopodobnie w mieszkaniu zalęgły się karaluchy. Ponieważ unikają światła i preferują poruszanie się w nocy, napotkanie ich w dzień świadczy o tym, że w Twoich pomieszczeniach jest już wiele osobników i zaczyna brakować dla nich miejsca.

Karaluchy w domu nie świadczą o tym, że właściciel zapomniał o higienie, a mieszkanie jest brudne i niesprzątane. Owady te doskonale odnajdują się w każdych warunkach, gdzie jest ciepło i mają dostęp do wilgoci oraz pożywienia. A że żywią się wszystkim, mieszkania są dla nich idealnym miejscem do życia. Zalegają w każdym dogodnym zakamarku, szczególnie w szczelinach, otworach, pęknięciach. Czasami przypadkowo przenosimy je do domu, np. na zakupionych produktach. Obecność niechcianych owadów jest też częstym zjawiskiem w budynkach wielorodzinnych, np. wieżowcach.

Dlaczego zwalczanie karaluchów jest tak ważne?

Zwalczanie karaluchów to konieczność nie tylko ze względów estetycznych. Szkodniki nie dość, że szybko się namnażają, to jeszcze są potencjalnymi nosicielami groźnych chorób, także dla dzieci. Ich obecność jest szczególnie dotkliwa dla astmatyków czy alergików. Mówiąc krótko, istnieje wiele argumentów, aby znaleźć i zastosować skuteczne sposoby na karaluchy.

Punkt pierwszy – zadbaj o dom

Aby pozbyć się karaluchów, a przede wszystkim nie dopuścić do ich zalęgnięcia, warto zadbać o uszczelnienie wszelkich szpar, ubytków czy szczelin, które stanowią dla nich potencjalne dobre miejsce do zagnieżdżenia. Należy wyrobić w sobie też dobre nawyki, m.in.:

  • regularnie wietrzenie pomieszczeń,
  • unikanie pozostawiania wody, np. w zlewie i doniczkach,
  • dokładne sprawdzanie bagażów bezpośrednio po powrocie z wyjazdu,
  • unikanie korzystania z używanych opakowań ze sklepu, np. kartonów po warzywach i owocach,
  • codzienne usuwanie odpadów organicznych, zmywanie naczyń, częste sprzątanie łazienki i kuchni,
  • przechowywanie żywności w szczelnie zamkniętych i trudno dostępnych pojemnikach.

Zwalczanie karaluchów – jak się ich pozbyć domowymi sposobami

Gdy zauważysz w domu obecność karaluchów, od razu przejdź do działania. Wśród domowych sposobów na zwalczanie owadów wymienia się:

  • namoczone alkoholem szmatki, które przyciągają szkodniki i powodują utratę przytomności,
  • trującą maść siarkową, którą można posmarować resztki jedzenia,
  • pułapki z wykorzystaniem fusów kawy czy świeżej pietruszki.

Zwalczanie karaluchów przez profesjonalistów

Niestety, często okazuje się, że domowe metody zwalczania karaluchów nie przynoszą oczekiwanych efektów. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z profesjonalistami. W Majewski Group dysponujemy niezbędnym sprzętem i środkami do zwalczania różnego rodzaju insektów (zajmujemy się nie tylko karaluchami, ale także m.in. usuwaniem wołków zbożowych). Stosujemy skuteczne, ale bezpieczne dla środowiska i ludzi środki owadobójcze. Metodę działania wybieramy indywidualnie, dostosowując ją do zastanych warunków. Aby zabieg zwalczania karaluchów był efektywny i bezpieczny dla mieszkańców, udzielamy szczegółowych wskazówek dotyczących działań podejmowanych po jego zakończeniu.

Profesjonalne metody zwalczania karaluchów

Nasz zespół oferuje różnorodne, profesjonalne metody zwalczania karaluchów. Dobieramy je indywidualnie do każdego zlecenia, biorąc pod uwagę m.in. charakterystykę pomieszczeń, jej użytkowników czy ilość insektów. Wśród wykorzystywanych przez nas technik wyróżniamy m.in. zwalczanie karaluchów za pomocą żelowania, oprysków oraz zamgławiania.

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.