majewski group logo

Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
To nasza specjalność

Zwalczanie rybików Bielsko-Biała, Kraków

Te małe, niezbyt przyjemne insekty zamieszkujące nasze domy, mimo że nie są groźne dla człowieka, wywołują dyskomfort wszędzie tam, gdzie się pojawią. Oferujemy profesjonalne usługi zwalczania rybików w Bielsku-Białej, Krakowie i okolicach. Skąd się biorą rybiki w domu? Spotkamy je w łazience i w kuchni, czyli w miejscach, w których panują wyższe temperatury i znaczna wilgotność.

Rybik cukrowy zwany srebrzykiem żeruje nocą. Zagnieżdża się w trudno dostępnych zakamarkach – w szczelinach w podłodze, odpływach, za luźną tapetą czy listwą przypodłogową. Mitem jest, że rybiki lubują się wyłącznie w zaniedbanych, starych mieszkaniach. Można je spotkać również w nowym budownictwie. Pojawiają się w wilgotnych, mało wietrzonych pomieszczeniach, pod mokrym mopem lub ścierką pozostawioną na podłodze, w kuchennych szafkach czy pod dywanem.

Rybiki łazienkowe można zaobserwować w wannie lub kabinie prysznicowej. Upodobały sobie również szafy z ubraniami oraz stare biblioteczki – mogą uszkodzić papier (chętnie żywią się celulozą), a także tkaniny takie jak len, jedwab, bawełna. Czy istnieje skuteczny sposób na rybiki? Gniazdo tych insektów nie jest widoczne gołym okiem, ale usunięcie tych nieproszonych gości z domu jest jak najbardziej możliwe.

Jak zniwelować ryzyko pojawienia się rybików w domu?

Choć istnieją skuteczne sposoby na zwalczanie rybików, warto przede wszystkim zadbać o to, by w ogóle nie pojawiły się one w domu czy mieszkaniu. Jak to zrobić? Należy przede wszystkim:

  • regularnie sprzątać i wietrzyć pomieszczenia,
  • nie pozostawiać wilgotnych ścierek i mopów w zamkniętych schowkach, nie składować wilgotnych ubrań i ręczników w koszu na pranie,
  • uszczelnić odpływy, usunąć ubytki w ścianach oraz szczeliny w podłogach,
  • pozbyć się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu: zadbać o dobrą wentylację w łazience, zaopatrzyć się w pochłaniacz wilgoci lub wentylator,
  • nie dopuścić do pojawienia się pleśni lub grzybów w mieszkaniu (srebrzyki je uwielbiają),
  • przemywać powierzchnie płaskie wodą z dodatkiem soku z cytryny, olejku goździkowego, rozmarynowego lub lawendowego.

Zwalczanie rybika cukrowego w Bielsku-Białej i Krakowie

Wiele osób szuka informacji o tym, jak pozbyć się rybików. Ocet na rybiki, sok z cytryny czy inne domowe sposoby mogą okazać się zawodne. Zwłaszcza gdy zależy nam na uzyskaniu trwałego efektu dezynsekcji. Popularne są również pułapki na rybiki w postaci specjalnych lepów, które służą do odławiania insektów. Najlepiej jednak skorzystać porady fachowców zajmujących się profesjonalnym usuwaniem gniazd owadów z naszych domów i miejsc pracy.

Firma Majewski Group oferuje specjalistyczne usługi dezynsekcji mieszkań, hoteli, szpitali, placówek edukacyjnych itd. Stosujemy wyłącznie sprawdzone metody i najlepszej jakości preparaty na rybiki. Wszystkie czynności są przeprowadzane przez zespół fachowców – szybko, sprawnie i w 100% bezpiecznie. Rybiki w łazienkach, kuchniach, archiwach i na strychach nie mają szans z nowoczesnymi metodami dezynsekcji. Gdy domowe sposoby na rybiki zawodzą – należy zgłosić się do nas!

Jakie środki stosujemy do zwalczania rybików?

W firmie Majewski Group wykorzystujemy wyłącznie specjalistyczne środki owadobójcze do zwalczania rybików, usuwania os i innych insektów. Aby odpowiednio zaaplikować je na powierzchnie, wykonujemy ich roztwór z wodą, który następnie rozprowadzamy za pomocą profesjonalnych rozpylaczy. Dzięki takiej metodzie aplikacji preparat dociera w nawet najtrudniej dostępne zakamarki i szczeliny. Pracujemy z pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego – wykorzystujemy tylko produkty, które nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zdrowie ludzi. Potwierdzają to: Atest Higieniczny PZH widniejący na stosowanych przez nas produktach oraz pozwolenia Ministerstwa Zdrowia dopuszczające je do powszechnego użytku.

Majewski Group współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i właścicielami lokali usługowych czy przetwórczych. Podejmowane przez nas działania pomogą Państwu skutecznie wdrożyć zasady HACCP oraz GHP.

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.