Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
To nasza specjalność

Jak pozbyć się rybików?

Te małe, niezbyt przyjemne insekty zamieszkujące nasze domy, mimo że nie są groźne dla człowieka, wywołują dyskomfort wszędzie tam, gdzie się pojawią. Skąd się biorą rybiki w domu? Spotkamy je w łazience i w kuchni, czyli w miejscach w których panują wyższe temperatury i znaczna wilgotność.

Rybik cukrowy zwany srebrzykiem żeruje nocą. Zagnieżdża się w trudno dostępnych zakamarkach – w szczelinach w podłodze, odpływach, za luźną tapetą czy listwą przypodłogową. Mitem jest, że rybiki lubują się wyłącznie w zaniedbanych, starych mieszkaniach. Można je spotkać również w nowym budownictwie. Pojawiają się w wilgotnych, mało wietrzonych pomieszczeniach, pod mokrym mopem lub ścierką pozostawioną na podłodze, w kuchennych szafkach czy pod dywanem.

Rybiki łazienkowe można zaobserwować w wannie lub kabinie prysznicowej. Upodobały sobie również szafy z ubraniami oraz stare biblioteczki – mogą uszkodzić papier (chętnie żywią się celulozą), a także tkaniny takie jak len, jedwab, bawełna. Czy istnieje efektywny sposób na rybiki? Gniazdo tych insektów nie jest widoczne gołym okiem, ale usunięcie tych nieproszonych gości z domu jest jak najbardziej możliwe.

Rybik cukrowy – zwalczanie

Wiele osób szuka informacji o tym, jak pozbyć się rybików. Ocet na rybiki, sok z cytryny czy inne domowe sposoby mogą okazać się zawodne. Zwłaszcza gdy zależy nam na uzyskaniu trwałego efektu dezynsekcji. Popularne są również pułapki na rybiki w postaci specjalnych lepów, które służą do odławiania insektów. Najlepiej jednak skorzystać porady fachowców zajmujących się profesjonalnym usuwaniem gniazd owadów z naszych domów i miejsc pracy.

Firma Majewski Group oferuje specjalistyczne usługi dezynsekcji mieszkań, hoteli, szpitali, placówek edukacyjnych itd. Stosuje wyłącznie sprawdzone metody i najlepszej jakości preparaty na rybiki. Wszystkie czynności są przeprowadzane przez zespół fachowców – szybko, sprawnie i w 100% bezpiecznie. Rybiki w łazienkach, kuchniach, archiwach i na strychach nie mają szans z nowoczesnymi metodami dezynsekcji. Gdy domowe sposoby na rybiki zawodzą – zgłoś się do nas!

Jak zniwelować ryzyko pojawienia się rybików w domu?

  • regularnie sprzątaj i wietrz pomieszczenia
  • nie pozostawiaj wilgotnych ścierek i mopów w zamkniętych schowkach, nie składuj wilgotnych ubrań i ręczników w koszu na pranie
  • uszczelnij odpływy, usuń ubytki w ścianach oraz szczeliny w podłogach
  • pozbądź się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu: zadbaj o dobrą wentylację w łazience, zaopatrz się w pochłaniacz wilgoci lub wentylator
  • nie dopuść do pojawienia się pleśni lub grzybów w mieszkaniu (srebrzyki je uwielbiają)
  • przemywaj powierzchnie płaskie wodą z dodatkiem soku z cytryny, olejku goździkowego, rozmarynowego lub lawendowego

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.