Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
To nasza specjalność

Deratyzacja – zwalczanie gryzoni

Co to Deratyzacja i kiedy ją wykonać?

Deratyzacja, inaczej odszczurzanie, to tępienie gryzoni przy pomocy zabiegów i czynności o charakterze mechanicznym, chemicznym oraz biologicznym. Od lat likwidacja gryzoni jest regularnie przeprowadzana w ośrodkach miejskich, ale nie tylko. Ma na celu zmniejszenie liczebności szczurów, myszy i innych szkodników na terenach wiejskich oraz w zakładach pracy.

Szczury i myszy bardzo szybko się rozmnażają. Chętnie szukają „azylu” w okolicy domostw, w piwnicach, na strychach, wszędzie tam, gdzie jest dostęp do żywności i ciepła. Nierzadko zasiedlają kanały miejskie, pojawiają się w zakładach produkujących żywność, w centrach handlowych, a nawet w pomieszczeniach restauracyjnych. Gryzonie potrafią narobić wiele szkód: zanieczyszczają jedzenie, roznoszą choroby, niszczą podłogi, meble, wyposażenie. Znakomicie czują się we wnętrzach skrajnie zaniedbanych (altanach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych), ale nie tylko. Można je spotkać nawet tam, gdzie bardzo dba się o czystość.

Skuteczne zwalczanie gryzoni. Deratyzacja – myszy, szczury

Firma Majewski Group zwalcza głównie takie szkodniki, jak:

  • mysz polna – to ssak z rodziny myszowatych. Ciało pokryte rudym futerkiem z wierzchu, białym od spodu. Wzdłuż grzbietu przechodzi ciemna smuga. Słabo się wspina. Nie skacze. Kopie nory. Jest aktywna zarówno w dzień jak i w nocy.
  • Mysz domowa – ma ciało smukłe, głowę stosunkowo szeroką o zaostrzonym pysku. Okrywa włosowa na grzbiecie ma barwę szarą lub żółtawo szarą, na brzuchu kremową lub biało popielatą. Długość głowy i tułowia dochodzi do 11 cm, ogona do 10 cm. Dorosły osobnik waży od 10 do 21 g.
  • Szczur śniady – zamieszkuje strychy, górne piętra budynków, spichrze, hale targowe, statki oraz piwnice, a nawet kanały w niektórych miastach. Ponieważ pochodzi z terenów zadrzewionych, doskonale wspina się po krzewach i drzewach. Ubarwienie szczura śniadego może być zmienne. Grzbiet jest zawsze znacznie ciemniejszy od spodu ciała. Najczęściej jest czarny lub prawie czarny z szarą brzuszną stroną.
  • Szczur wędrowny – bardzo pospolity w całej Polsce. Wyróżnić można jego populacje zasiedlające doliny rzek, wilgotne starorzecza i zlewiska oraz populacje przechodzące na okres wegetacyjny z domostw na pola uprawne i brzegi rzek. W budynkach mieszkalnych i gospodarskich najchętniej zajmują zaciszne miejsca w piwnicach, pod podłogami oraz w kanałach i urządzeniach kanalizacyjnych.

Zwalczanie myszy i szczurów

Likwidacja szczurów oraz innych gryzoni z osad ludzkich, to procedura, którą należy bezwzględnie przeprowadzić jeśli tylko zauważymy w swoim otoczeniu ślady żerowania szkodników (nocne chrobotanie, pozostawione odchody (można je znaleźć nawet w produktach spożywczych), przegryzione kable, zniszczone meble, ubrania i inne przedmioty.

Jeśli podejrzewają Państwo obecność gryzoni w swoim domu lub miejscu pracy, warto bliżej przyjrzeć się szczelinom w podłogach, miejscom za listwami przypodłogowymi, a także spiżarniom, spichlerzom i kompostownikom w ogrodzie. Gryzonie chętnie odwiedzają pomieszczenia gospodarcze, w których przebywają zwierzęta hodowlane, zaglądają do psich i kocich misek oraz do kubłów na śmieci. Należy pamiętać, że w porę wyłapane pojedyncze osobniki myszy lub szczurów nie doprowadzą do potencjalnej inwazji gryzoni, którą znacznie trudniej byłoby zwalczyć.

Deratyzacja szczurów – Bielsko-Biała

Zachęcamy do skorzystania z usług firmy Majewski Group w zakresie profesjonalnej deratyzacji. Stosujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt i wysokiej jakości środki. Pozostajemy do Państwa dyspozycji!

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.