majewski group logo

Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
To nasza specjalność

Deratyzacja – województwo śląskie

Co to deratyzacja i kiedy ją wykonać?

Deratyzacja, inaczej odszczurzanie, to tępienie gryzoni przy pomocy zabiegów i czynności o charakterze mechanicznym, chemicznym oraz biologicznym. Od lat likwidacja gryzoni jest regularnie przeprowadzana w ośrodkach miejskich, ale nie tylko. Ma na celu zmniejszenie liczebności szczurów, myszy i innych szkodników na terenach wiejskich oraz w zakładach pracy. Współpracujemy z mieszkańcami całego województwa śląskiego, w tym Bielska-Białej. Podejmujemy się także przeprowadzania zabiegów deratyzacji w Krakowie i okolicach.

Szczury i myszy bardzo szybko się rozmnażają. Chętnie szukają „azylu” w okolicy domostw, w piwnicach, na strychach, wszędzie tam, gdzie jest dostęp do żywności i ciepła. Nierzadko zasiedlają kanały miejskie, pojawiają się w zakładach produkujących żywność, w centrach handlowych, a nawet w pomieszczeniach restauracyjnych. Gryzonie potrafią narobić wiele szkód: zanieczyszczają jedzenie, roznoszą choroby, niszczą podłogi, meble, wyposażenie. Znakomicie czują się we wnętrzach skrajnie zaniedbanych (altanach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych), ale nie tylko. Można je spotkać nawet tam, gdzie bardzo dba się o czystość.

Deratyzacja – myszy, szczury

Firma Majewski Group zwalcza szkodniki różnych gatunków. Poniżej mogą się Państwo zapoznać z krótką charakterystyką każdego z gryzoni, który może być niechcianym gościem w Państwa domu, mieszkaniu, ogrodzie czy miejscu pracy.

  • Mysz polna – to ssak z rodziny myszowatych. Ciało pokryte rudym futerkiem z wierzchu, białym od spodu. Wzdłuż grzbietu przechodzi ciemna smuga. Słabo się wspina. Nie skacze. Kopie nory. Jest aktywna zarówno w dzień, jak i w nocy.
  • Mysz domowa – ma ciało smukłe, głowę stosunkowo szeroką o zaostrzonym pysku. Okrywa włosowa na grzbiecie ma barwę szarą lub żółtawo szarą, na brzuchu kremową lub biało popielatą. Długość głowy i tułowia dochodzi do 11 cm, ogona do 10 cm. Dorosły osobnik waży od 10 do 21 g.
  • Szczur śniady – zamieszkuje strychy, górne piętra budynków, spichrze, hale targowe, statki oraz piwnice, a nawet kanały w niektórych miastach. Ponieważ pochodzi z terenów zadrzewionych, doskonale wspina się po krzewach i drzewach. Ubarwienie szczura śniadego może być zmienne. Grzbiet jest zawsze znacznie ciemniejszy od spodu ciała. Najczęściej jest czarny lub prawie czarny z szarą brzuszną stroną.
  • Szczur wędrowny – bardzo pospolity w całej Polsce. Wyróżnić można jego populacje zasiedlające doliny rzek, wilgotne starorzecza i zlewiska oraz populacje przechodzące na okres wegetacyjny z domostw na pola uprawne i brzegi rzek. W budynkach mieszkalnych i gospodarskich najchętniej zajmuje zaciszne miejsca w piwnicach, pod podłogami oraz w kanałach i urządzeniach kanalizacyjnych.

Zwalczanie myszy i szczurów

Likwidacja gryzoni z osad ludzkich to procedura, którą należy bezwzględnie przeprowadzić, jeśli tylko zauważymy w swoim otoczeniu ślady żerowania szkodników, takie jak nocne chrobotanie, pozostawione odchody (można je znaleźć nawet w produktach spożywczych), przegryzione kable, zniszczone meble, ubrania i inne przedmioty.

Jeśli podejrzewają Państwo obecność gryzoni w swoim domu lub miejscu pracy, warto bliżej przyjrzeć się szczelinom w podłogach, miejscom za listwami przypodłogowymi, a także spiżarniom, spichlerzom i kompostownikom w ogrodzie. Gryzonie chętnie odwiedzają pomieszczenia gospodarcze, w których przebywają zwierzęta hodowlane, zaglądają do psich i kocich misek oraz do kubłów na śmieci. Należy pamiętać, że w porę wyłapane pojedyncze osobniki myszy lub szczurów nie doprowadzą do potencjalnej inwazji gryzoni, którą znacznie trudniej byłoby zwalczyć.

Metody odszczurzania

Wykorzystujemy zróżnicowane metody deratyzacji, które dobieramy indywidualnie do każdego zlecenia. Podejmując decyzję o zastosowaniu konkretnej techniki, zwracamy uwagę na specyfikę miejsca, w jakim występują gryzonie oraz ich ilość. Niektóre z dostępnych metod nie są efektywne w przypadku problemów z zagnieżdżeniem się całej kolonii. Warto także pamiętać o profilaktyce. Działania podejmowane w celu zabezpieczenia obiektu przed osiedleniem się gryzoni są prostsze niż ich późniejsze zwalczanie. Pomocna może okazać się dezynfekcja pomieszczeń oraz pojemników na odpady.

Mechaniczne sposoby usuwania szczurów i myszy

Deratyzacja metodami mechanicznymi zakłada zastosowanie pułapek. Sprawdza się ona jedynie w przypadku występowania niewielu gryzoni. Wykorzystujemy tylko potrzaski, których konstrukcja minimalizuje ryzyko dotknięcia pułapki przez dzieci lub zwierzęta domowe, a tym samym chroni je przed potencjalnymi urazami. Dodatkowo każda z ustawionych przez nas pułapek jest odpowiednio oznaczona. Metoda mechaniczna nie zawsze zakłada uśmiercenie gryzoni. Wykorzystujemy również żywołapki przeznaczone do odławiania szczurów i myszy.

Deratyzacja biologiczna

Innym sposobem na niewielkie problemy z gryzoniami jest deratyzacja biologiczna. Wykorzystuje ona naturalne zależności zachodzące w przyrodzie między zwierzętami, w tym przypadku – między gryzoniami a kotami i niektórymi gatunkami ptaków. Szczury i myszy są wyławiane przez swoich naturalnych wrogów. Niestety, deratyzacja biologiczna, którą próbują posługiwać się nasi Klienci, często okazuje się niewystarczającą odpowiedzią na problemy z gryzoniami. W takiej sytuacji warto zgłosić się do nas – korzystając ze sprawdzonych, skutecznych narzędzi, efektywnie pozbędziemy się szkodników.

Deratyzacja za pomocą środków chemicznych

Deratyzacja chemiczna to jedna z najpopularniejszych metod pozbywania się niechcianych lokatorów. Polega ona na wykorzystaniu odpowiednich preparatów biobójczych i rozmieszczeniu ich w przygotowanych i oznaczonych karmnikach deratyzacyjnych. Środki do deratyzacji chemicznej zawierają m.in. substancje powodujące spadek krzepliwości krwi lub hipotermię. Umiejętne zastosowanie preparatów gwarantuje szybką i bezbolesną śmierć szkodnika.

Jakie środki do deratyzacji stosujemy?

W Majewski Group działamy z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz w pełnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo podejmowanych zabiegów. Z tego powodu stosujemy wyłącznie sprawdzone środki do deratyzacji. Każdy z nich otrzymał stosowne pozwolenie Ministerstwa Zdrowia. Co więcej, wszystkie wykorzystywane przez nas preparaty zostały oznaczone Atestami PZH potwierdzającymi pełne bezpieczeństwo ich stosowania dla ludzi i środowiska.

Deratyzacja szczurów – Bielsko-Biała

Zachęcamy do skorzystania z usług firmy Majewski Group w zakresie profesjonalnej deratyzacji. Stosujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt i wysokiej jakości środki. Pozostajemy do Państwa dyspozycji!

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.