majewski group logo

Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
To nasza specjalność

Dezynsekcja – odrobaczanie mieszkań w województwie śląskim

Dezynsekcja – co to jest i kiedy warto ją wykonać?

Insekty bytujące w domach, mieszkaniach i miejscach pracy mogą być przyczyną wielu groźnych chorób, a także dyskomfortu psychicznego mieszkańców lub pracowników. Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnej dezynsekcji, czyli tępieniu szkodliwych owadów za pomocą zabiegów i czynności o charakterze mechanicznym, chemicznym oraz biologicznym.

Jakie insekty zwalczamy?

W domu, mieszkaniu, lokalu usługowym czy produkcyjnym mogą rozpanoszyć się różnego typu szkodniki zagrażające zarówno ludziom, zwierzętom, jak i mieniu. Niektóre z nich żerują na dostępnych we wnętrzach resztkach jedzenia czy magazynowanych ziarnach, inne natomiast za swoich żywicieli obierają sobie ludzi. W pomieszczeniach można spotkać insekty pełzające, latające, chroniące się w łazience, szafkach kuchennych, szafach czy pościeli. Są to m.in.:

  • karaczany,
  • pająki,
  • pchły,
  • mole,
  • trojszyki,
  • meszki,
  • wołki.

Dezynsekcja mieszkań i biur

Przeprowadzamy specjalistyczne zabiegi dezynsekcji w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, produkcyjnych, magazynowych, a także w zamkniętych przestrzeniach medycznych, sakralnych, muzealnych i zabytkowych. Nasze usługi obejmują ponadto przemysł rolniczy – wykonujemy gazowanie zbóż roślinnych, płodów rolnych, silosów przemysłowych.

Przeprowadzamy również fumigacje, czyli gazowanie drewna i wyrobów drewnianych. Wykonujemy opryski gazowe, zamgławianie zimne i gorące oraz żelowanie.

Odrobaczanie mieszkania – zasady

Dezynsekcja, aby była skuteczna, powinna być przeprowadzona jednocześnie we wszystkich pomieszczeniach zainfekowanego budynku (owady szybko się przemieszczają i uciekają do pomieszczeń nieobjętych dezynsekcją).

Procedura musi być powtarzana aż do całkowitego wytępienia insektów (w okresie od 4 do maksymalnie 6 tygodni jaja większości owadów mieszczą się w kokonie i żaden preparat owadobójczy ich nie zniszczy; usunięciu ulegają wyłącznie dorosłe osobniki, dlatego należy poczekać do momentu uzyskania dojrzałości przez owady).

Skuteczne zwalczanie insektów

Firma Majewski Group stosuje różne metody zwalczania owadów, dopasowane do specyfiki danego zlecenia. Dezynsekcja mieszkania wykonana przez fachowy zespół jest w 100% bezpieczna dla otoczenia. Odrobaczanie domu, biura lub innego typu wnętrz przeprowadza się z wykorzystaniem chemicznych środków dezynsekcji, metody termicznej, biologicznej, czy też ULV. Usuwanie szkodników powinno być wykonane bardzo dokładnie i przy użyciu najwyższej jakości preparatów.

Dezynsekcja pomieszczeń środkami chemicznymi

W trakcie przeprowadzania dezynsekcji chemicznej stosujemy różnego rodzaju preparaty na bazie związków chemicznych o działaniu biobójczym. Są one aplikowane na wszystkie dostępne we wnętrzu powierzchnie za pomocą profesjonalnego rozpylacza ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, które owady wyraźnie sobie upodobały. Wykorzystywane przez nas preparaty są nieszkodliwe dla ludzi oraz środowiska naturalnego, co poświadczają pozwolenia Ministerstwa Zdrowia oraz Atesty PZH dotyczące bezpieczeństwa ich stosowania.

Dezynsekcja termiczna

Dezynsekcja termiczna nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych. Do usunięcia insektów wykorzystywana jest w tym przypadku wysoka temperatura wytwarzana za pomocą specjalistycznej nagrzewnicy. Aby odpowiednio przygotować pomieszczenia do zabiegu i zapewnić dotarcie gorącego powietrza równomiernie do wszystkich fragmentów wnętrza, należy otworzyć szafki i szuflady, odsunąć meble od ścian, a także, w miarę możliwości, usunąć obudowy gniazdek. Należy również szczelnie zabezpieczyć okna oraz drzwi, przez które mogłoby uciekać ciepłe powietrze, a także szkodniki.

Dezynsekcja biologiczna

Dezynsekcja biologiczna zakłada wykorzystanie do zwalczania szkodników innych organizmów żywych będących ich naturalnymi wrogami. W zależności od rodzaju usuwanych insektów stosuje się w tym celu np. nicienie, grzyby czy bakterie. Mianem dezynsekcji biologicznej określa się również wykorzystanie związków naturalnie występujących w środowisku.

Dezynsekcja metodą ULV

Dezynsekcja zamgławianiem ULV polega na generowaniu tzw. zimnej mgły. Jest ona wytwarzana przez specjalny generator, który rozbija krople preparatu biobójczego na mikroskopijne, lekkie cząsteczki, które na długo pozostają zawieszone w powietrzu. Następnie powoli, równomiernie osiadają one na powierzchniach, docierając nawet do najtrudniej dostępnych szczelin i ubytków.

Dezynsekcja pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, przemysłowych, komercyjnych

Profesjonalna dezynsekcja mieszkania to najlepszy sposób na pozbycie się karaluchów, mrówek, prusaków czy innych insektów, które nie tylko są nieprzyjemne dla oka, ale mogą być również niebezpieczne dla zdrowia ludzi, zwłaszcza alergików.

Dezynsekcja w Bielsku-Białej

Szukają Państwo sprawdzonej firmy, która przeprowadzi kompleksową dezynsekcję domu, biura, pokoju hotelowego, restauracji czy też innego rodzaju przestrzeni użytkowej? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Majewski Group! Oferujemy kompleksową obsługę obiektów oraz świadczenie usług 24 godziny na dobę. Jesteśmy firmą rodzinną o wieloletnim doświadczeniu na rynku – działamy już od 2008 r. Pracujemy z poszanowaniem środowiska naturalnego, wykorzystując preparaty o przebadanym, bezpiecznym działaniu. Wszystkie wykorzystywane przez nas metody są zgodne ze standardami Unii Europejskiej. Z naszych usług korzystają m.in. mieszkańcy województwa śląskiego, w tym Bielska-Białej.

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.