Dezynfekcja pomieszczeń Bielsko-Biała, Śląsk

Co to jest dezynfekcja? Kiedy warto ją wykonać?

Dezynfekcja pomieszczeń, czyli odkażanie lokali mieszkalnych, biurowych i innych, to skuteczny sposób na pozbycie się wszelkich szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, bakterii, grzybów oraz wirusów. Regularnie przeprowadzana dezynfekcja mieszkania pozwala również usunąć nieprzyjemne zapachy oraz alergeny. Jako firma specjalizująca się w przeprowadzaniu dezynfekcji dysponujemy wszelkimi niezbędnymi narzędziami oraz umiejętnościami niezbędnymi do skutecznego, trwałego przeprowadzenia zabiegu. Działamy m.in. na terenie Bielska-Białej i całego województwa śląskiego. Przeprowadzamy także zabiegi dezynfekcji w Krakowie.

Czym dezynfekować pomieszczenia?

Chcemy, by podejmowane przez nas działania były przede wszystkim skuteczne. Nie osiągnęlibyśmy tego, stosując tę samą metodę niezależnie od warunków konkretnego zlecenia. Wykorzystujemy zróżnicowane techniki, by najlepiej odpowiedzieć na potrzeby Klientów. Metodę dezynfekcji dobieramy m.in. na podstawie głównego celu zabiegu, typu pomieszczenia oraz jego wielkości, a także branży, w jakiej jest ono wykorzystywane.

Wyróżnia się kilka metod odkażania, w tym m.in.:

 • dezynfekcję przy użyciu pary wodnej (metoda fizyczna),
 • dezynfekcję z zastosowaniem środków chemicznych,
 • odkażanie oparte na technologii UV,
 • dezynfekcję metodą zamgławiania.

Dezynfekcja pomieszczeń parą wodną

Parowa dezynfekcja pomieszczeń jest jedną z najstarszych i najbardziej naturalnych metod, za pomocą której szybko i skutecznie można pozbyć się bakterii, grzybów oraz wirusów. Nasz zespół wykorzystuje specjalne parownice, które wytwarzają parę o temperaturze sięgającej ponad 100°C. Większość drobnoustrojów ginie już w 70°C. Ponieważ metoda ta nie wymaga zastosowania żadnych środków chemicznych, decydujemy się na jej zastosowanie m.in. w szkołach, przedszkolach, żłobkach czy pokojach dziecięcych, a także szpitalach i innych placówkach medycznych.

Dezynfekcja środkami chemicznymi

Dezynfekcja chemiczna jest procesem wymagającym zastosowania profesjonalnych środków bakteriobójczych. Ich głównym składnikiem może być np. alkohol, kwasy, zasady czy związki metali ciężkich. Dobór odpowiednich środków w dużej mierze zależy od typu opracowywanej powierzchni czy rodzaju pomieszczenia, jakie obsługujemy.

Odkażanie pomieszczeń technologią UV

Jedną z najnowocześniejszych metod odkażania pomieszczeń jest dezynfekcja za pomocą promieniowania UV-C, którego wiązki są szkodliwe dla wszystkich organizmów żywych. Z tego powodu wykorzystywanie tej technologii wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności, które obejmują usunięcie z pomieszczenia roślin, a także wyprowadzenie przebywających w nim ludzi oraz zwierząt. Lampy antybakteryjne mogą być także wykorzystywane do oczyszczania powietrza z pyłków, jeśli dodatkowo dołączymy do nich filtry HEPA.

Dezynfekcja pomieszczeń metodą zamgławiania

Dezynfekcja pomieszczeń metodą zamgławiania polega na rozpylaniu we wnętrzach suchej mgły, tj. mikroskopijnych cząsteczek preparatu biobójczego zawieszonych w powietrzu. Stosowany przez nas generator mgły dociera w najtrudniej dostępne miejsca, dokładnie odkażając przestrzeń.

Jakie rodzaje pomieszczeń podlegają dezynfekcji?

Firma Majewski Group świadczy kompleksowe usługi dezynfekcji lokali, w tym również pomieszczeń po zalaniu lub pożarze. Posiadamy w ofercie takie usługi, jak:

 • dezynfekcja mieszkania po pasożytach,
 • dezynfekcja pomieszczeń biurowych,
 • dezynfekcja pomieszczeń inwentarskich,
 • dezynfekcja pomieszczeń gospodarskich,
 • dezynfekcja pomieszczeń medycznych,
 • dezynfekcja pomieszczeń po zgonie.

Odkażanie wnętrz przy użyciu nowoczesnego sprzętu oraz skutecznych środków dezynfekujących, to sprawdzony sposób na usunięcie szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów i patogenów. Groźne mikroorganizmy bytują na powierzchniach płaskich mebli, okładzin podłogowych i ściennych, w najmniejszych szczelinach. Nierzadko są przyczyną nieprzyjemnych, trudnych do zniesienia zapachów.

Dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych w województwie śląskim

Przeprowadzamy odkażanie mieszkań, domów, hoteli, pensjonatów oraz schronisk. Zajmujemy się ponadto specjalistyczną dezynfekcją miejsc, w których doszło do zgonu z przyczyn naturalnych lub wskutek nieszczęśliwego zdarzenia.

Na profesjonalną dezynfekcję domu często decydują się osoby, które przygotowują nieruchomość na sprzedaż albo właśnie ją nabyły. Wówczas nowi mieszkańcy mają pewność, że przestrzeń jest nieskazitelnie czysta i odświeżona.

Co więcej oferujemy?

W ofercie firmy Majewski Group znaleźć można również takie usługi, jak:

 • dezynfekcja biura, restauracji, punktów gastronomicznych, pokojów hotelowych, pomieszczeń recepcyjnych,
 • odkażanie rur kanalizacyjnych, basenów, studni,
 • dezynfekcja piwnic, strychów, komórek lokatorskich, garażów, domków letniskowych,
 • dezynfekcja samochodów oraz innych środków transportu,
 • odkażanie pomieszczeń przemysłowych, magazynów, hal produkcyjnych,
 • dezynfekcja gabinetów lekarskich, przychodni, szpitali i znacznie więcej!

Naszą ofertę kierujemy do:

 • firm,
 • osób prywatnych,
 • zarządców budynków,
 • wspólnot mieszkaniowych,
 • służb mundurowych.

Zapewniamy indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz krótkie terminy realizacji. Działamy na terenie Bielska-Białej i innych miejscowości ze Śląska. Zapraszamy do współpracy!

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.