majewski group logo

Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
To nasza specjalność

Zwalczanie gryzoni Bielsko-Biała

Jak pozbyć się myszy z domu, mieszkania, ogrodu? Jak zlikwidować szczury, które żyją w pobliżu naszego gospodarstwa? To podstawowe pytania zadawane przez osoby mające problem z gryzoniami. Przedstawiamy domowe sprawdzone i skuteczne sposoby przynoszące pożądane efekty.

Myszy i szczury (szczególnie te drugie budzą u wielu osób wstręt i strach) od zawsze funkcjonują w pobliżu ludzkich domostw, od niewielkich wiosek, po największe miasta. Szybko się mnożą i mają swoje sposoby na przekradanie do piwnic, garaży czy wnętrz domów i mieszkań. Gdy dostrzegamy je w ogrodzie, nie oznacza to jeszcze, że są w stanie dostać się do domu. Gdy zauważymy w środku dziury czy ślady po nagryzieniach, problem wymaga natychmiastowej interwencji.

Myszy i szczury, zwłaszcza gdy dni stają się chłodniejsze, szukają w domach i mieszkaniach źródła pożywienia i schronienia. Potrafią się wspinać, przegryzać twarde materiały, są wyjątkowo kreatywne w wyszukiwaniu kryjówek czy ścieżek prowadzących do jedzenia. Dlatego należy zabezpieczać i uszczelniać piwnice oraz spiżarnie. Standardem w każdym mieszkaniu powinno być regularne usuwanie odpadów, przede wszystkim organicznych.

Po czym rozpoznać obecność gryzoni?

Profesjonalne zwalczanie gryzoni może okazać się niezbędne nie tylko w domach jednorodzinnych. Uprzykrzają one życie także mieszkańcom bloków, użytkownikom i pracownikom lokali usługowych, budynków biurowych czy hal produkcyjnych. Na terenie Bielska-Białej i okolic dostajemy różnego typu zgłoszenia. Po czym rozpoznać obecność intruza? Ponieważ szuka on przede wszystkim pożywienia, szybko można zauważyć ślady jego ostrych zębów na wszystkich smakołykach, do których zdobędzie dostęp. Sygnałem będą też pogryzione kable oraz meble. Podejrzewając obecność gryzoni, warto wytężyć słuch – szczury i myszy wydają charakterystyczne dźwięki przy przemieszczaniu się i wzajemnej komunikacji takie jak szuranie czy piski. Po wykryciu intruza natychmiast należy podjąć odpowiednie kroki do jego wypędzenia z budynku.

Domowe sposoby na gryzonie

Jak pozbyć się myszy i jak wytępić szczury? Na początku warto spróbować metod, które zapobiegają ich zbliżaniu się do domu czy mieszkania. Gryzonie nie lubią niektórych zapachów, np. mięty i cytryny. Samo rozprowadzanie naturalnych aromatów jest jednak czasochłonne i żmudne. Dużo efektywniejsze jest… posiadanie kota. Nie każdy jednak może i chce mieć go w swoim domu.

Tępienie i zwalczanie gryzoni budzi pewne kontrowersje – większe niż w przypadku owadów. Mowa przecież o gryzoniach, których udomowione osobniki są zwierzątkami domowymi. Standardowe, tradycyjne pułapki bywają uznawane za zbyt brutalne i nieskuteczne, ponieważ nie zawsze uśmiercają zwierzę, a jedynie zadają mu sporo cierpienia. Nowocześniejszym wariantem są pułapki żywochwytne, które są swoistymi klatkami z przynętą. Rozwiązanie jest wielokrotnego użytku i pozwala pozbyć się myszy lub szczura bez konieczności zabijania go.

W wielu miejscach, np. piwnicach budynków wielorodzinnych, standardowo stosuje się trutki na myszy i szczury. Preparaty są dostępne w formie granulek, kostek czy płynów do nasączania. Wydzielany przez nie zapach przyciąga gryzonie. Skład trutek chroni też przed rozkładaniem się ciał gryzoni, co ma bardzo praktyczny wymiar szczególnie w rzadziej odwiedzanych, zamkniętych pomieszczeniach. Na trutki trzeba uważać i wykładać w miejscach, w których nie będą miały z nimi kontaktu dzieci czy zwierzęta domowe.

Nowoczesne odstraszacze na myszy i szczury

Aby pozbyć się szczurów i myszy z domu, mieszkania czy ogrodu, warto sięgnąć po nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązania, jakimi są odstraszacze ultradźwiękowe. Ultradźwięki są uciążliwe dla wielu szkodników, ssaków czy owadów, ale nie przeszkadzają domownikom w normalnym funkcjonowaniu. Nowoczesny sprzęt zawiera wiele rozwiązań technologicznych i możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Profesjonalne zwalczanie gryzoni za pomocą trutek w Bielsku-Białej

Niekiedy likwidacja szczurów i myszy, podobnie jak zwalczanie karaluchów i innych insektów, może być trudnym procesem. Niestety może się okazać, że zwierząt będzie zbyt wiele, by można je było wszystkie wyłapać za pomocą potrzasków lub teren będzie za duży, by odstraszacz zadziałał. W takiej sytuacji pozostaje wyłącznie zwalczanie gryzoni za pomocą trutek. Tego typu działania należy jednak pozostawić profesjonalistom. Stosujemy silne substancje, które nie przysparzają zwierzętom dodatkowych cierpień, powodując szybką śmierć. Co istotne, dzięki zawartym w trutce środkom mumifikującym zwierzę nie wydziela przykrego zapachu.

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.