Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
To nasza specjalność

Myszy i szczury w domu – obecność gryzoni w domach

Jak pozbyć się myszy z domu, mieszkania, ogrodu? Jak wytępić szczury, które żyją w pobliżu naszego gospodarstwa? To podstawowe pytania zadawane przez osoby mające problem z gryzoniami. Przedstawiamy domowe sprawdzone i skuteczne sposoby przynoszące pożądane efekty.

Myszy i szczury (szczególnie te drugie budzą u wielu osób wstręt i strach) od zawsze funkcjonują w pobliżu ludzkich domostw, od niewielkich wiosek, po największe miasta. Szybko się mnożą i mają swoje sposoby na przekradanie do piwnic, garaży czy wnętrz domów i mieszkań. Gdy dostrzegamy je w ogrodzie, nie oznacza to jeszcze, że są w stanie dostać się do domu. Ale gdy zauważymy w środku dziury czy ślady po nagryzieniach, problem wymaga natychmiastowej interwencji.

Myszy i szczury, zwłaszcza gdy dni stają się chłodniejsze, szukają w domach i mieszkaniach źródła pożywienia i schronienia. Potrafią się wspinać, przegryzać twarde materiały, są wyjątkowo kreatywne w wyszukiwaniu kryjówek czy ścieżek prowadzących do jedzenia. Dlatego należy zabezpieczać i uszczelniać piwnice oraz spiżarnie. Standardem w każdym mieszkaniu powinno być regularne usuwanie odpadów, przede wszystkim organicznych.

Domowe sposoby na gryzonie

Jak pozbyć się myszy i jak wytępić szczury? Na początku warto spróbować metod, które zapobiegają ich zbliżaniu się do domu czy mieszkania. Gryzonie nie lubią niektórych zapachów, np. mięty i cytryny. Samo rozprowadzanie naturalnych aromatów jest jednak czasochłonne i żmudne. Dużo efektywniejsze jest… posiadanie kota. Nie każdy jednak może i chce mieć go w swoim domu.

Tępienie i pozbywanie się gryzoni budzi pewne kontrowersje – większe niż w przypadku owadów. Mowa przecież o gryzoniach, których udomowione osobniki są zwierzątkami domowymi. Standardowe, tradycyjne pułapki bywają uznawane za zbyt brutalne i nieskuteczne, ponieważ nie zawsze uśmiercają zwierzę, a jedynie zadają mu sporo cierpienia. Nowocześniejszym wariantem są pułapki żywochwytne, które są swoistymi klatkami z przynętą. Rozwiązanie jest wielokrotnego użytku i pozwala pozbyć się myszy lub szczura bez konieczności zabijania go.

W wielu miejscach, np. piwnicach budynków wielorodzinnych, standardowo stosuje się trutki na myszy i szczury. Preparaty są dostępne w formie granulek, kostek czy płynów do nasączania. Wydzielany przez nie zapach przyciąga gryzonie. Skład trutek chroni też przed rozkładaniem się ciał gryzoni, co ma bardzo praktyczny wymiar szczególnie w rzadziej odwiedzanych, zamkniętych pomieszczeniach. Na trutki trzeba uważać i wykładać w miejscach, w których nie będą miały z nimi kontaktu dzieci czy zwierzęta domowe.

Nowoczesne odstraszacze na myszy i szczury

Aby pozbyć się szczurów i mysz z domu, mieszkania czy ogrodu, warto sięgnąć po nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązania, jakimi są odstraszacze ultradźwiękowe. Ultradźwięki są uciążliwe dla wielu szkodników, ssaków czy owadów, ale nie przeszkadzają domownikom w normalnym funkcjonowaniu. Nowoczesny sprzęt zawiera wiele rozwiązań technologicznych i możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego właśnie my?

Usługi proponowane Naszym Klientom to PRIORYTET, indywidualne podejście do każdego z naszych potencjalnych Klientów, konkurencyjne ceny, krótkie i dogodne terminy realizacji, gwarancja wykonywanych usług, serwis 24h.